WALLSTחיפוש מתקדם (עברית/אנגלית) ל-6,000 מניות ותעודות סל בוול סטריט
 
הודעת הריבית בארה"ב השבוע: הערכות לגבי הידוק הרגולציה על ידי ה'פד'
בפדרל ריזרב שוקלים דרכי התמודדות הכוללות פיקוח על ריביות הלוואות וביטוח, והגבלת מקורות מימון יקרים עבור הבנקים. מנכ"ל חברת ייעוץ: "כל העניין הוא נזילות"
מאת: רוית לברן      11:41  |  27.01.09
ביום רביעי תפורסם החלטת הריבית של וועדת השוק הפתוח מטעם ה'פד'. מכיוון שצעדי הפחתות הריבית כבר מיצו את עצמם, נדרשים כעת הבנקים המרכזיים בעולם כולו לחשיבה יצירתית יותר, שתוכל להתמודד עם הקיפאון הצרכני והעסקי בשוקי העולם, ולעת עתה נראה כי הטרנד הוא לכיוון הגברת הרגולציה על הבנקים מצד הממשל והחזרת אמון הציבור.


גורמים רשמיים בכירים בבנק המרכזי של ארה"ב, ה'פדרל ריזרב' שוקלים כעת שיפוץ כללי של תחזיותיהם הכלכליות, וזאת על מנת להבהיר מהם יעדי הצמיחה והאינפלציה לנוכח המיתון הארוך ביותר במדינה מאז שנות השלושים. חברי וועדת השוק הפתוח, ה-FOMC, אשר פוצחים היום בפגישה דו-יומית בוושינגטון לקראת הודעת הריבית, עשויים להרחיב את תחזיותיהם מעבר לתקופה התלת שנתית הנהוגה כיום - כך מסרו לבלומברג בכירים שם. זאת מפאת עומק ההאטה הכלכלית, שבעקבותיה ייתכן כי מגמות ארוכות טווח לא ישתנו תוך שלוש שנים.

הרגולטורים סגרו בארה"ב שלושה בנקים השנה, וכי קצב התמוטטות הבנקים נסק לאחרונה, כאשר 21 מתוך 25 שקרסו נסגרו במהלך המחצית האחרונה של השנה עקב עלייה חדה בהפסדים ממשכנתאות. מאידך, הבנקים נמצאים תחת לחץ מצד הממשל להמשיך ולספק הון ולאשר יותר הלוואות, ובעיקר תופסת מגמה זו לגבי מוסדות הנמצאים ברשימת המשתתפים בתוכנית ה-700 מיליארד לרכישה חוזרת של נכסים רעילים, ה-TARP.

מנהל ההשקעות, ריצ'רד שלנגר מ'פיוניר אינבסטמנסט' שבבוסטון ציין בראיון לבלומברג כי "בכירי ה'פד' ימשיכו לקנות נכסים, ולנסות למתן את תשואות האג"ח הממשלתיות לטווח הארוך. החשש הגדול ביותר שלנו לגבי המשך הדרך היא אסטרטגיית האקזיט".

דרכי ההתמודדות: פיקוח על ריביות הלוואות וביטוח, הגבלת מקורות מימון

על פי תחזיות חברת הייעוץ 'מאקרומדיק' צפוי מדד הוצאות הצריכה האישית, בניכוי מזון ודלק, לעלות 0.78% בלבד השנה - נקודת אחוז אחת מתחת לרף התחתון של הטווח שפורסם על ידי המחוקקים במסגרת תחזיותיהם התלת שנתיות, בינואר 2008.

הארכת התחזית לטווח רחוק יותר על ידי ה-FOMC עשויה לסייע לציבור בהבנת הכיוון אליו לוקחים הבנקים המרכזיים בעולם את כלכלות מדינותיהם. לנוכח זאת, צפויים בכירים ב'פד' לדון בכיוונון עדין של תחזיותיהם, ולהגיע לפגישה עם הערכות מחודשות ומעודכנות לגבי הצמיחה, רמות האבטלה ורמות המחירים בפרק הזמן שבין 2011-2009.

רשות ביטוחי ההפקדות הפדרלית בארה"ב, ה-FDIC, אשר מוכרת לאחרונה בנקים אמריקנים קורסים בקצב המהיר ביותר מזה 17 שנה, עשויה מצידה להעלות השבוע הצעה להגביל את רמות הריבית המשולמת על ידי מלוות בעלות הון רגולטורי בלתי מספק - כך טוען מנכ"ל חברת הייעוץ 'איליי ושות', ברט איליי.

בנוסף, צפויה פגישת ה-FDIC לכלול דיונים בפרמיות ביטוח על הפקדות מבוססות-סיכון עבור מוסדות פיננסיים שנמצאים מתחת לרמת ההון הנדרש על ידי הרגולטורים - צעד שנועד למנוע מהבנקים הוצאות גבוהות מדי לשם הגברת ההכנסות. בנוסף, עלולים הבנקים להגביל את מקורות ההון היקרים שלהם, כמו הפקדות ברוקראז', במקרה בו לא יצליחו להגיע לרף ההון הרגולטורי, הוסיף איליי.

"כל העניין הוא נזילות", הוא מציין, "ה-FDIC מתכוון לתקוף באופן ממוקד את המימון היקר בבנקים, ובעיקר את אלו שנמצאים בבעיה, באפיקי הפקדות ברוקראז', אינטרנט או דרך פרסום מקומי".

לתגובות על הכתבה - לחץ כאן 

הוסף תגובה

שלח לחבר

הדפס
 
תגובות
הוסף תגובה
לקריאת כל התגובות ברצףסה"כ 4 תגובות
1.מאת גדי
שום דבר לא יעזור להם
12:06   |   27.01
2.מאת אמיתי
כל הכבוד !!!1 1!1!!
12:07   |   27.01
3.מאת רופא
איפוזיה, כוסות רוח וקטטר למת
12:09   |   27.01
4.מאת יריב מזור
גם לתרופה לוקח קצת זמן
12:57   |   27.01
תגובות
הוסף תגובה
לקריאת כל התגובות ברצףסה"כ 4 תגובות

המניות העולות היום
סימול שער שינוי %
    BIOC $2.34 גרף BIOC 40.12% עלייה
    AWSM $2.38 גרף AWSM 38.37% עלייה
    ALRN $1.47 גרף ALRN 28.89% עלייה
    UNFI $15.42 גרף UNFI 28.29% עלייה
    TMDI $2.8 גרף TMDI 25% עלייה
    MXWL $2.86 גרף MXWL 22.75% עלייה
    NOVN $1.57 גרף NOVN 21.71% עלייה
    FDC $21.24 גרף FDC 21.09% עלייה